Банковській М.Г., вченій-фітопатологу виповнилося 80 років

28 Декабря 2018

 

26 грудня Марії Григорівні Банковській, видатній вченій-фітопатологу, яка присвятила роботі в Таїровському «Інституті виноградарства і виноробства» майже півстоліття, виповнилося 80 років.

 

За роки її досліджень була визначена відносна патогеноустойчівость понад 2,5 тисячі генотипів винограду, близько 1000 перспективних селекційних форм, понад 50 тисяч гібридних сіянців винограду переважно від міжвидового схрещування. В результаті цієї колосальної роботи М.Г.Банковська цілком обґрунтованно є співавтором 20 сортів винограду, на які отримані патенти України, в тому числі 16 з них включено до Реєстру сортів рослин України.

 

Колектив Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім.В.Є.Таїрова» вітає славетну колегу, товариша, вченого-фітопатолога і просто чарівну жінку Банковську Марію Григорівну з 80-річним ювілеєм!

 

Багаторічна і сумлінна праця, високий професіоналізм сприяли розвитку вітчизняної науки з питань фітопатології, селекції та сортовивчення нових сортів винограду, яким присвятила всю свою трудову силу, енергію та ентузіазм Марія Григорівна. У цей радісний для всіх нас день висловлюємо щиру вдячність і глибоке почуття задоволення, бажаємо ювіляру міцного здоров'я, успіхів, життєвої наснаги та нехай на життєвому шляху доля дарує Вам удачу, благополуччя і добро!

 
   

коммент.

Написать комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены символом *